Çince bilen eleman

Çince bilen eleman

Bu sayfaya geldiğinize göre 2 ihtimal var. Ya işletmeniz için tam zamanlı sürekli çalıştırmak için Çince bilen bir çalışan arıyorsunuz. Ya da Çinden satın aldığınız makinanız için Çin’den montörler geldi ve birkaç gün yada birkaç haftalığına bir tercümana ihtiyacınız var. (Eğer arama nedeniniz makina montajı tercümanlığı ise lütfen sağ üst köşedeki telefon numarasından benimle iletişime geçiniz.)

Ama bu yazı ilk saydığım gruptaki eleman arayanlar için.

Eğer işletmenizde tam zamanlı olarak çalışan bir eleman arıyor birkaç seçeneğiniz var;

  1. Kariyer ve CV sitelerine başvurmak: Burada süreç biraz sancılı ve yavaştır. Ama yine de camınıza yada duvarlarınıza Çince bilen eleman aranıyor yazmaktan iyidir. Aradığınız elemanın özelliklerini yazar ve istediğiniz türde bir çalışanın size gelmesini beklersiniz. Bu şekilde o anda iş arayan daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. (Buarada bana bu şekilde eleman arayan birçok iş yeri sahibinden çince bilen eleman maaşları konusunda sorular geliyor. Ben de bunları bir yazıda topladım. Buradan okuyabilirsiniz. ) Burada tabiki zorlanacağınız bir nokta var. Siz çince bilen birini arıyorsunuz, bir aday çağırıyorsunuz odanıza, iş mülakatı için. Bakıyorsunuz ki evet Çinde okumuş, okul puanı şu, hsk puanı (çince dil sınavı) şu. Çinde şu kadar sene yaşamış. Peki tüm bunlara bakarak o kişinin iyi Çince bildiğine nasıl karar verebilirsiniz?
  2. Bize mail atmak: Siz ne tür şartlarda bir eleman aradığınızı yazın ilanınızı Çince bilen yüzlerce kişiye tek seferde ulaştırma konusunda size yardımcı olalım.

Yazıyı paylaşın

Yorum yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.